USB Disket Sürücü Nedir?

USB DİSKET SÜRÜCÜ

 

Disket Sürücü ve diskete muhtaç her makine günümüzde hala bir çok yerde kullanılmaktadır. Teknolojinin eski olması ve yerini yeni ürünlere bırakması sonucunda hala disket kullanan kişileri mağdur etmiştir.

Bir çok kişi veya kurum kullandıkları disketleri ikinci kez kullanamamaktan veya disket sürücülerinin sürekli bozulmasından şikayetçidir. Disketlerin 2010 yılında üretimden kalkması sonucu bulunmasının bir hayli zor olduğu şu günlerde arayış hep 2. el disket ve sürücülerine olmuştur. Fakat 2. el ürünlerin de yarısından çoğu bozuk, çalışanların ise bir kaç kullanım sonra çalışmaması kullanıcıları zor duruma sokmaktadır.

Bu mağduriyetin giderilmesi için bir çok kullanıcı alternatif ürünler arayışına girdi. Bunlardan ilki disket sürücüsü olmayan dizüstü bilgisayarlarda ve sürücüsü bozulan masaüstü bilgisayarda kullanmak üzere ortaya çıkaran taşınabilir disket sürücüleri oldu. Günümüzde az da olsa hala bu sürücüleri kullananlar vardır. Fakat disketlerin azalması ve çabuk bozulması durumunda bu cihazlarda yardımcı olamadı. Bu eksiklikten yola çıkarak güncelliğini kaybetmeyecek bir cihaz üretildi. Yabancılar buna floppy emulator demektedir. Disket sürücüsü yerine takılan fakat Usb bellek ile çalışan bu cihaz çağın gerisinde kalan bir çok kullanıcıyı ileriye taşımıştır.

Türkiye’de bir çok yetkisiz ve gerekli donanıma sahip olmayan bilgisiz kişiler tarafından disket sürücü satışları yapılmaktadır. Çin ve diğer uzak doğu ülkelerinden getirilen kalitesiz yan sanayi ürünleri Binlerce lira değerindeki makinelerine sırf daha ucuz diye takmak isteyen kullanıcıların mağduriyetlerinden de bahsetmek gerekirse; Türkiye bu konuda maalesef ufak hesaplar yaparak başlarına büyük masraflar açan işletmecilerle dolu. Kullanmış olduğumuz cihazlarımız %100 garantili olup hiç bir şekilde makinelerinize veya yardımcı cihazlarınıza zarar vermeyecek şekilde tasarlanmış kaliteli ürünlerdir. Müşterilerimizin makinelerinin 1 dakika bile durmasını istemeyiz fakat piyasadaki ucuz gözüküp daha sonradan açmış olduğu masraflardan ve kaybedilen işgücünden müşterimize büyük faturalar çıkartan cihazlardan da müşterilerimizi korumak istemekteyiz.

Siz de USB Disket Sürücü kullanmak ve disket veya disket sürücü hatta harici taşınabilir disket sürücü arayışlarından kurtulmak için bizimle iletişime geçin. Cnc Makineleri, Tekstil Nakış makineleri, Müzik aletleri ve daha bir çok alanda USB Disket Sürücü, floppy emulator kullanabilir bizimle iletişime geçerek temin edebilirsiniz.